Автори розробки - співробітники Ракового центру Клаттербридж. Вчені говорять про комбіноване використанні вакцини з традиційною терапією, повідомляє The Daily Mail.
Стандартне лікування пухлини - її видалення разом із прилеглими лімфатичними вузлами. Однак у випадку раку підшлункової залози ця процедура підходить лише 20% пацієнтів. Більшість хворих отримує хіміотерапію та променеву терапію.
Вакцина повинна застосовуватися відразу після операції. Вона блокує процес повернення пухлини і утворення метастазів в організмі людини. Основна дія вакцини - "навчати" імунітет розпізнавати ракові клітини. Доведено, що у разі раку підшлункової залози імунітет не спрацьовує на клітини, які поширюються по всьому організму, і дає їм можливість осісти в будь-якому іншому органі.
Є вже перші доброволець - 64-річний чоловік із виявленим 2013 року раком підшлункової залози. Нині він отримує дозу вакцини раз на тиждень. Вчені вважають, що робота ведеться в потрібному напрямку. Імунотерапія - це одна зі складових лікування пухлинного процесу.