DataLife Engine > Новини України / новини > Україна знайшла альтернативу дорогому російському газу

Україна знайшла альтернативу дорогому російському газу

Україна знайшла альтернативу дорогому російському газу

Через два роки Україна зможе почати реверсивні постачання газу зі Словаччини, заявив після зустрічі з очільником Міненерго Юрієм Бойком єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер.

За його словами, можливості для цього є, але потрібен деякий час для вирішення технічних питань, так що постачання можуть початися до середини 2014 року, пише "Комерсант-Україна".

Необхідність постачати газ із Словаччини виникла у зв'язку з надмірно високою вартістю російського палива.

Як відомо, Росія продає газ "братній" Україні по $ 530 (430 з урахуванням харківської знижки) за тисячу кубів, а в Європі його можна придбати по $ 360-380. Саме про таку ціну йшлося в рамковій угоді між НАК "Нафтогазом України" і німецькою RWE, підписаній у травні цього року. Тоді сторони домовлялися про постачання 10 млрд куб. м притому, що з Росії в цьому році Україна планує імпортувати 27,5 млрд куб. м, а в наступному - 24 млрд куб. м. Додаткові обсяги дешевого газу з Європи можна буде отримувати і через споруджуваний у Польщі LNG-термінал.

Очікується, що він зможе приймати зріджений газ з Близького Сходу вже в 2014 році.



Повернутися назад