Молодий буковинець » Новини України » Стало відомо, які області точно перейдуть на цифрове мовлення, – Чернівецька область у списку

Стало відомо, які області точно перейдуть на цифрове мовлення, – Чернівецька область у списку

Новини України / новини
1 729
0
Стало відомо, які області точно перейдуть на цифрове мовлення, – Чернівецька область у списку


Кабінет Міністрів ухвалив остаточну постанову про перехід на цифрове мовлення. Член Нацради з телебачення і радіомовлення Сергій Костинський в інтерв’ю "Громадському радіо" пояснив, що зміниться.

"Раніше передбачалося припинення аналогового телебачення взагалі по всій Україні. Перший етап – це припинення аналогового мовлення з 31 липня в Києві та Кіровоградській області, і другий етап – з 1 вересня по всій Україні. Національна рада запропонувала зробити винятки, і вони полягають у тому, що аналогове телебачення буде продовжуватися: на півночі Харківської, Чернігівської та Сумської областей – північне прикордоння з державою-агресором, по всій Донецькій та Луганській областях, а також в п’яти районах Херсонської області, які межують з тимчасово окупованим Кримом", - зазначив Сергій Костинський.

Він зазначив, що так само винятки стосуються і Суспільного мовлення. Фахівці вважають, воно має продовжувати працювати. І будуть працювати ті телеканали, які мовлять в аналозі, але не мають цифрової ліцензії.

З 31 липня у Києві не будуть мовити такі канали: Інтер, 1+1, Україна, Прямий, ISTV, НТН, М-1, ТЕТ, 5 канал, СТБ, Новий і К1. Будуть продовжувати працювати наступні канали: 2+2, Правда тут. Київ, Плюс Плюс, і Перший Київський телеканал, оскільки вони поки що не мають ліцензії.

Сергій Костинський пояснив, що аналогове телебачення відмикають, щоби дотриматися міжнародних стандартів.

"Це міжнародний контекст. Він полягає у тому, що Україна приєдналася до такого документу як "Женева 2006", який передбачає повне вимкнення аналогового телебачення в Європі. Ми взяли на себе таке зобов’язання, і наразі його виконуємо. Адже цей аналоговий діапазон має використовуватися для мобільного зв’язку, для цифрового телебачення, радіомовлення тощо", - сказав Сергій Костинський.

За дослідженнями Нацради з телебачення і радіомовлення, в Україні дивляться телебачення приблизно 15 мільйонів людей, з них 30% дивляться аналогове телебачення, 30% — кабельні мережі і 30% - супутник. Також дослідження показують, що українці готові до переходу на цифрове телебачення.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують