DataLife Engine > новини / Новини Чернівців / Новини України / гаряча тема > Введення в храм Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити

Введення в храм Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити


Третя Пречиста - друга назва даного торжества. Введення в храм Пресвятої Богородиці відноситься до числа двунадесятих свят і особливо шанується віруючими людьми.

Що можна і не можна робити в цей день, а також порадить дієву молитву, пише Уніан.

{reklama}

Введення в храм Пресвятої Богородиці - дата та історія свята

Щорічно релігійна подія відзначається в один і той же день - 4 грудня. Цього року дата випадає на суботу. Згідно з переказами, саме 4 грудня Діву Марію батьки вперше привели в храм, хоча інших дітей туди не пускали. Дівчинка подолала 15 сходинок без допомоги дорослих, що здивувало всіх присутніх.

Потім священик пустив її в Свята Святих, куди звичайні люди зайти не могли. Навіть сам служитель Божий тільки раз на рік відвідував це місце з жертовною кров'ю. Саме ця подія визначила роль Діви Марії в долі людства.

З тих пір Пресвята залишилася в храмі і виховувалася в суспільстві благочестивих дівчат. Вивчала Святе Письмо, постилася, багато молилася і старанно працювала. Прожила вона серед святих до свого повноліття, а після вийшла заміж за Йосипа.

Що не можна робити в свято Введення в храм Пресвятої Богородиці - традиції і заборони


З давніх-давен на Русі існував звичай - люди влаштовували ярмарки і каталися на санях. Також ходили один до одного в гості. Вважалося, що першим в будинок повинен увійти чоловік, тоді у господарів буде достаток і благополуччя.

Священики в цей день надягають одягу блакитного кольору - цей відтінок вважається Богородичним. Православні запалюють свічки і шикуються "коридором" перед літургією, шануючи той день, коли батьки привели Діву Марію в храм.

Незважаючи на те, що свято випадає на Різдвяний піст 2021, сьогодні можна вживати рибу і їжу з маслом, а також випити трохи вина.

Існують і заборони на введення, сьогодні православним не можна:


Веселитися, збирати галасливі компанії.

Займатися важкою роботою, шити, в'язати і прибирати.

Відмовляти в милостині і допомоги нужденним.

Вінчатися і одружуватися.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад