DataLife Engine > новини / Новини світу > Міжнародна слідча група знайшла очевидця запуску ракети по літаку рейса МН17

Міжнародна слідча група знайшла очевидця запуску ракети по літаку рейса МН17

Міжнародна слідча група знайшла очевидця запуску ракети по літаку рейса МН17

Міжнародна Спільна слідча група (JIT) знайшла свідка запуску ракети по літаку рейсу MH17.

Про це передає CBS з посиланням на главу групи Фреда Вестербеке.

{reklama}

"Я б сказав, що у мене є очевидець. Я не сказав, скільки їх", - заявив Вестербеке.

За словами слідчих, сумнівів в тому, що ракети запускали з допомогою російської системи "БУК" немає.

Крім того, зазначається, що Росія взагалі не допомагала в розслідуванні протягом останніх п'яти років.

"Тому що вони повинні були дати нам всю інформацію і всі докази, які нам потрібні в цьому складному розслідуванні. Вони повинні були сказати нам на другий день після того, як це сталося. Вони повинні були сказати нам:" Ми зробили помилку" або "ми зробили те, чого не повинно було статися". Вони повинні були вийти вперед. Це те, що вони повинні були зробити, і вони ніколи не робили цього", - резюмував слідчий.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на прес-конференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак . Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

19 червня міжнародна слідча група назвала імена чотирьох причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Крот").

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

Нідерланди також вважають ексбойовика Володимира Цемаха одним з п'яти підозрюваних у справі про катастрофу MH17. 29 червня Цемаха заарештували на 60 діб, але 5 вересня звільнили з-під варти під особисте зобов'язання. Його видали Росії в рамках обміну "35 до 35".

Австралія, Нідерланди та низка депутатів Європарламенту просили Україну не обмінювати Цемаха на українських в'язнів Кремля. Перед видачею нідерландські слідчі допитали підозрюваного. А після обміну прокуратура Нідерландів направила в РФ запит щодо видачі Цемаха.



Повернутися назад