РНБО про 5 сценаріїв реінтеграції Донбасу: капітуляції не буде
Володимир Зеленський провів нараду у рамках підготовки до зустрічі в нормандському форматі. На ній обговорили 5 сценаріїв реінтеграції окупованого Донбасу.
Конкретних сценаріїв у пресслужбі РНБО не уточнили, однак запевнили, що капітуляції не буде.
{reklama}
"Жодного сценарію капітуляції, про які заявляють деякі політичні лідери, не існує. Про це взагалі не може йти мови",– наголосив Данілов.
Він додав, що Зеленський поставив завдання з чіткого розуміння того, як ми можемо закінчити цю війну.
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов додав, що під час наради визначили пріоритети, які відстоюватиме Україна у нормандському форматі.
Йдеться про:
звільнення полонених у форматі "всіх на всіх";
виведення незаконних збройних формувань із окупованих територій;
можливість проведення місцевих виборів на Донбасі за українським законодавством;
передача українсько-російського кордону під контроль України.
Данілов висловив сподівання, що "врешті решт наші партнери від слів перейдуть до дій, і ми вирішимо принаймні чотири ключові питання".
Що відомо про зустріч у нормандському форматі:
Вона відбудеться 9 грудня та пройде у Парижі. Усі країни-учасниці вже узгодили цю дату.
У її межах вперше можуть зустрітися Зеленський і Путін. До цього вони лише декілька разів говорили телефоном. Востаннє обговорили повернення Росією українських військових кораблів і питання газових перемовин.
Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
Передумовами для проведення норманського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад