
Коли ми нервуємо, наші руки зазвичай починають потіти. Це явище є природною реакцією організму, пов'язаної з нервовою системою і стресом. І хоча багато людей можуть вважати це розладом у повсякденному житті, це те, що ми повинні нормалізувати.
Чому саме пітніють руки, коли ми хвилюємося, розповідає Marca.
Роль симпатичної нервової системи
Наші руки пітніють через активацію симпатичної нервової системи, частини вегетативної нервової системи, яка контролює мимовільні реакції в організмі.
Коли ми відчуваємо тривогу або стрес, організм сприймає ситуацію як можливу загрозу та виділяє адреналін, який викликає прискорене серцебиття, дихання та виділення поту.
Функція та причини потовиділення
Потовиділення допомагає регулювати температуру тіла, але в ситуаціях нервозності воно також виконує еволюційну функцію: покращує захоплення рук у моменти напруги.
Хоча цей механізм нам зараз не потрібен, щоб вижити, він все ще присутній у наших тілах. У деяких людей цей рефлекс є більш інтенсивним через такі захворювання, як долонний гіпергідроз, стан, який викликає надмірне потовиділення без очевидного тригера.
Говорячи про те, від чого потіють руки, необхідно зазначити, що це нормальний фізіологічний процес, адже на долонях розташовано багато відповідних залоз.
Проте в деяких людей потовиділення стає надмірним. Якщо через гіпергідроз у вас виникли труднощі з утриманням дрібних предметів і деталей, на папері залишаються плями, а люди почали уникати рукостискань - то з цією проблемою треба звернутися до лікаря.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram