Молодий буковинець » новини » Знайшли групу людей, в якої не виробляються антитіла після вакцинації проти коронавірусу

Знайшли групу людей, в якої не виробляються антитіла після вакцинації проти коронавірусу

новини / Новини України
2 594
0

У новому дослідженні вчені оцінили імунну відповідь до штаму Дельта SARS-CoV-2 після вакцинації та перенесеної інфекції серед людей зі злоякісними захворюваннями крові та іншими видами раку.

На думку авторів, такі люди потребують додаткової дози вакцини та посилених заходів профілактики, пише 24 канал.



Пацієнти з онкогематологічними захворюваннями є в особливій групі ризику COVID-19: ймовірність смерті у них майже на третину вища в порівнянні з людьми з іншими видами раку. Люди з деякими видами лейкемії не можуть вилікуватися від коронавірусу місяцями, оскільки їхня імунна відповідь дуже ослаблена.

У новому дослідженні вчені проаналізували титр нейтралізуючих антитіл 585 пацієнтів з онкогематологічними захворюваннями та іншими видами раку. Всі вони отримали дві дози вакцини Pfizer або AstraZeneca.

Лише у третини учасників зі злоякісними захворюваннями крові (31%) виробилися антитіла проти дельта-варіанту коронавірусу, тоді як у пацієнтів з іншими видами пухлин цей показник становив 62%.

Найсильніша імунна відповідь виробилася у пацієнтів, які до щеплення перенесли COVID-19, повідомили вчені. Серед учасників з різними видами раку крові титр антитіл виявлявся в середньому на третину вище, якщо раніше у них була підтверджена інфекція.

Вивчивши рівень Т-клітинного імунітету після вакцинації, автори дослідження отримали обнадійливі дані: клітинна відповідь розвинулась у 79% щеплених пацієнтів в обох групах. У тому числі у тих, в кого не було антитіл після вакцинації.

На думку вчених, ці результати підтверджують необхідність введення бустерної дози вакцини для таких пацієнтів, насамперед з онкогематологічними захворюваннями. Вони мають розраховувати на четвертий компонент препарату для ревакцинації в майбутньому.

Раніше дослідження показало, що після коронавірусу діти можуть бути потенційно схильні до повторного зараження не менш за дорослих

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують