Молодий буковинець » новини » Генасамблея ООН ухвалила резолюцію проти мілітаризації Криму. Росію закликали піти з півострова

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію проти мілітаризації Криму. Росію закликали піти з півострова

новини / Новини світу
1 825
0
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію проти мілітаризації Криму. Росію закликали піти з півострова

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів".

Документ підтримали 63 держави, проти проголосували лише 17 разом з Росією, передає "Укрінформ".



Проект української резолюції підтримали 63 країни, проти виступили 17, і ще 62 держави утримались.

Проти української резолюції проголосували Росія та її союзники: Вірменія, Білорусь, Сербія, Сирія та Венесуела. Також проти документу голосували Зімбабве, Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Киргизстан, Лаос, М’янма, Нікарагуа та Іран.

У тексті резолюції, зокрема, йдеться, що окупація Криму з боку РФ шкодить архітектурі міжнародної безпеки й режиму контролю над озброєнням, у тому числі здатному нести ядерні заряди. У документі засуджується факт зведення російських баз у Криму. Крім того, резолюція містить заклик до Росії припинити військову підготовку дітей, які проживають на Кримському півострові, з перспективою подальшої служби в збройних силах Росії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у цьому зв’язку виступив з офіційною заявою, у якій назвав голосування ГА ООН за резолюцію щодо Криму "новим елементом зростаючого правового тиску на Росію".

"Ухвалення резолюції свідчить про те, що мілітаризація Криму, яка здійснюється Російською Федерацією як державою-окупантом, залишається в центрі уваги міжнародного співтовариства, що розглядає перетворення Криму на величезну військову базу як пряму загрозу безпеці й стабільності в регіоні", - підкреслив міністр.

За його словами, документ підтверджує, що окупація Криму є порушенням міжнародного права; і що окуповані території мають бути невідкладно повернуті під контроль України.

Міністр, крім того, звернув увагу, що резолюція закликає міжнародну спільноту до консолідації зусиль з метою деокупації Криму.

"Відтепер Україна має у своєму юридичному арсеналі додатковий переконливий політико-правовий аргумент для просування деокупації Криму", - підкреслив міністр закордонних справ України.

Як повідомлялося, Росія 20 лютого 2014 року розпочала збройну агресію проти України, захопивши частину її території – Крим.

16 березня 2014 року на окупованому півострові Росія провела так званий референдум щодо статусу Криму, а вже через два дні, 18 березня 2014 року, в Кремлі відбулось підписання так званого Договору про прийняття Республіки Крим до складу Російської Федерації.

Більшість країн-членів ООН та інші міжнародні організації визнали інсценований окупантами фальсифікований кримський референдум нелегітимним.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують