Молодий буковинець » новини » Коли в Україні запрацює класичний суд присяжних: у мін’юсті назвали терміни

Коли в Україні запрацює класичний суд присяжних: у мін’юсті назвали терміни

новини / Новини України
1 071
0
Коли в Україні запрацює класичний суд присяжних: у мін’юсті назвали терміни

Міністерство юстиції розробило два законопроекти, ухвалення яких забезпечить запровадження в Україні класичного інституту присяжних.

Про це заявив заступник міністра юстиції України Олександр Банчук, повідомляє прес-служба відомства.



Він зауважив, що хоча Конституцією України гарантується право народу безпосередньо брати участь у здійсненні правосуддя через присяжних, принцип їхньої роботи досі спирається на радянську практику. За словами Банчука, для формального виконання цієї норми Конституції суд народних засідателів у 2012 році було перейменовано на суд присяжних, але фактично цей інститут не є судом присяжних у класичному розумінні.

"Положення Конституції в частині суду присяжних необхідно повністю реалізувати. Недостатньо лише перейменувати суд народних засідателів на суд присяжних. Необхідно чітко розділити встановлення судом присяжних питання винуватості-невинуватості та прийняття юридичних рішень професійним суддею", – пояснив Банчук.

Минулого року правозахисники та науковці разом з Міністерством юстиції України підготували два законопроекти, які були нещодавно зареєстровані у парламенті.

"Один законопроект передбачає внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" щодо формування списку присяжних. Другий законопроект передбачає внесення змін до Кримінального процесуального кодексу та до закону про Державний реєстр виборців", – зазначив заступник міністра юстиції.
Він висловив сподівання, що вже цього року запропоновані зміни будуть схвалені парламентом і набудуть чинності в 2021 році.

Він додав, що законопроекти покликані забезпечити незалежність присяжних від головуючого судді на законодавчому рівні, що дозволить підвищити якість та ефективність роботи органів досудового розслідування і посилити змагальність сторін у процесі.

Крім того, Банчук повідомив, що запропоновано скоротити тривалість розгляду справ судом присяжних і цього року це питання має бути вирішено в парламенті.

"Ми запропонували механізми і готові до компромісів, консультацій і доповнень відповідних законопроектів. Сподіваємося, що вдасться реалізувати положення Конституції в частині суду присяжних", – підсумував заступник міністра.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують