DataLife Engine > Новини Чернівців / культура, шоу-бізнес / фоторепортаж > «Піжмурки зі смертю»: у Чернівцях відбулася прем’єра вистави про Голокост

«Піжмурки зі смертю»: у Чернівцях відбулася прем’єра вистави про Голокост

«Піжмурки зі смертю»: у Чернівцях відбулася прем’єра вистави про Голокост

У Чернівцях відбувся прем’єрний показ вистави "Піжмурки зі смертю", присвяченої подіям Голокосту.

Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua.

{reklama}

Вистава створена за книжкою "Піжмурки зі смертю: дитячі розповіді про недитячу історію". Її глядачі змогли побачити у виконанні народного драматичного театру ім. Григорія Агєєва та дитячої театральної студії "Бу-Бу-Бу".

У залі Центрального палацу культури – аншлаг. Тут зібралося понад сотню людей. Перед початком показу, режисер Іван Данілін сказав: "Цю виставу ми присвячуємо всім єврейським дітям, які постраждали у роки Другої світової війни на Буковині. А також всім українським дітям, убитим, скаліченим, викраденим і осиротілим внаслідок сучасної геноцидної війни проти нашої країни".



Події вистави розгортаються у 1941-1945 роках, а головні герої - реальні люди, які пережили Голокост у Чернівцях.

Мімі Тейлор, Герберт Рубінштайн, Йосип Ельгісер, Йосип Бурсук – всі вони у той час були дітьми, яким довелось надто швидко подорослішати…

З дитячого погляду творці вистави продемонстрували чотири історії різних єврейських сімей. Спершу на сцені діти і їхні спогади. Згодом з’являється уже доросла версія кожного, і розповідає весь жах фашистської окупації, яку довелося пережити.

До мурах пробирав момент, коли родина Ельгісерів грала в піжмурки. "Раз, два, три, чотири, п’ять. П’ятеро пташат летять. Раз, два, три, п’ять. Йду четвертого шукать…".



У кінці зірку Давида замінює червона радянська. Герої родини Рубінштайнів вкотре повторюють фразу: "Ми тут нікому не потрібні".

По завершенню зал ще декілька хвилин аплодував стоячи.

Після, під час короткого обговорення, один з присутніх чоловіків сказав:

"Сьогодні актори на сцені не грали – вони жили. Я син батьків, які пережили Голокост та були в Трансністрії. Вони покинули цей світ набагато раніше, ніж це могло статися через наслідки того жаху, що пережили у своєму дитинстві. Я вдячний творцям за таке реалістичне відтворення історії".

Вистава повністю благодійна, тому при вході кожен охочий міг задонатити кошти на підрозділ, в якому сьогодні воює чернівецька поетеса Інга Кейван.

Нагадаємо, раніше ми писали: "Не могла вчинити інакше": літераторка з Чернівців долучилася до ЗСУ















Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад