DataLife Engine > Новини Чернівців / освіта > "Жодної румунізації Буковини не відбувається": головна освітянка - про шкільну реформу

"Жодної румунізації Буковини не відбувається": головна освітянка - про шкільну реформу

"Жодної румунізації Буковини не відбувається": головна освітянка - про шкільну реформу


В Україні триває реформа освіти. З 2027 року старша школа працюватиме за новими стандартами, і учні 10–12 класів навчатимуться в академічних ліцеях. Це не чиясь місцева ініціатива – це загальноукраїнська освітня політика, яка впроваджується по всій країні.

Про це на своїй фб-сторінці повідомила очільниця департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА Оксана Сакрієр, пише molbuk.ua

{reklama}

Вона зазначила, що "останнім часом у соцмережах з’явилося багато емоційних коментарів і маніпуляцій щодо реформи профільної школи, зокрема у питанні права на освіту представників національних меншин".

Тому вирішила пояснити ситуацію "максимально чітко і зрозуміло".

Чиновниця розповіла, що у Чернівецькій області планується функціонування 62 ліцеїв. Серед них: 58 академічних ліцеїв, 2 військово-спортивних, 1 мистецький, 1 науковий.

Для представників румунської національної меншини у 12 громадах буде 13 академічних ліцеїв: 4 румуномовні (по одному у місті Чернівці, Глибоцькій, Герцаївській та Острицькій громадах), 9 двомовних (українсько-румунських).

Оксана Сакрієр також пояснила, чому в області функціонують ліцеї з румунською мовою викладання:

"Чернівецька область – це регіон, де історично проживають представники різних національностей. Освіта мовами національних меншин – це не новація. В Україні це гарантоване Конституцією право, яке діє з 1991 року.

Наразі функціонують 72 заклади загальної середньої освіти, де частина предметів викладається румунською мовою (всього у мережі 337 шкіл).

Це відповідає Європейській хартії регіональних мов і мов національних меншин, ратифікованій Україною, та Рамковій конвенції Ради Європи про захист національних меншин. Україна виконує свої міжнародні зобов’язання і діє відповідно до стандартів ЄС", - написала посадовиця.

При цьому такі предмети як історія України, українська мова і література, географія, Захист України викладаються українською. Всі випускники обовʼязково складають ЗНО/НМТ з української мови.

"Жодна школа не закривається, нова - не відкривається, жодних "утисків" чи "примусової зміни мови навчання" немає", - запевнила О. Сакрієр.

Вона також наголосила, що жодної “румунізації Буковини” не відбувається.

"Освітня реформа – це не політика і не зміна кордонів, а підвищення якості знань. Порівняння з російськими школами – некоректне. Московити використовують мову як знаряддя агресії. Представники румунських громад підтримують Україну і захищають її у лавах ЗСУ.

Україна була, є і буде єдиною. Ми дотримуємось вимог українського законодавства та міжнародних зобов’язань. Впроваджуємо складну реформу старшої профільної школи. Департамент освіти і науки відкритий до конструктивного діалогу", - зазначила головна освітянка краю.

Раніше повідомлялося, що на Буковині планують відкриття класів із румунською мовою навчання у 13 академічних ліцеях 12-ти громад. Ця новина викликала бурхливу реакцію в мережі.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад