«Таке вперше в Україні». Як громада на Буковині запустила безплатний громадський транспорт
У Хотинській селищній громаді запустили безкоштовний муніципальний громадський транспорт.
{reklama}
"Була проблема довезення людей до міста"
Як зазначає голова громади Андрій Дранчук, цьому посприяли німецькі друзі, які надали громаді два автобуси для перевезення.
"Не було б ресурсу – не було б ідеї. Міська рада Хотина тісно співпрацює з нашими німецькими друзями з міста Тельтов, і за сприяння канцлера Олафа Шольца вони нам надали транспорт для довезення людей. У нашому випадку транспорт їздитиме по місту Хотин із заїздом у село Атаки. Для громади це була велика проблема, адже Атаки – приміська частина Хотина, і село не має власного садочка, навчального закладу. Здебільшого тамтешні люди працюють у Хотині, тому завжди була проблема, як доїхати в місто. Відтепер вона вирішена, а таке в Україні вперше", – каже А. Дранчук.
Автобус за таким маршрутом у місті курсував ще за часів Союзу.
"Виникла ідея повернути історичний маршрут, коли надійшли автобуси. Колись у місті вже був такий кільцевий маршрут "Хотин – Атаки". Його останній рейс був ще у 1987 році. Раніше були спроби приватних перевізників відновити маршрут, але вони не вдалися", – зазначає мер Хотина.
Комунальний муніципальний транспорт буде робити шість рейсів на день шість днів на тиждень. Для зручності жителів і гостей Хотина курсуватиме великий автобус за маршрутом від автовокзалу й через усе місто до села Атаки. Водій робить сім зупинок.
"Він вже курсує близько тижня, але ми бачимо тенденцію, що з кожним днем дедалі більше людей ним користується", – говорить голова.
Автобуси утримує автопарк громади.
"Ці автобуси здійснюють і шкільне довезення. Наша ідея: розширити спектр послуг школярам, дошкільнятам, вчителям, батькам. Щоб діти не тільки ходили школу, а й мали можливості навчатися у позашкільних закладах, відвідували танцювальні та спортивні гуртки. Раніше діти також займалися в цих закладах, але це створювало труднощі батькам. Тепер діти зможуть відвідувати позашкільні заклади, доїжджаючи автобусом", – каже голова Хотинської громади.
У Хотинській громаді живе 20 тисяч людей, а на початку війни хотинці прийняли в себе вісім тисяч переселенців. Зараз у громаді живе близько трьох тисяч переселенців.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад