У Чернівцях відбувся вечір пам'яті єврейської поетеси, яка загинула під час Голокосту - фото
Сьогодні, 20 лютого, у Чернівцях відбувся вечір пам'яті чернівецької поетеси єврейського походження Зельми Меербаум-Айзінґер, яка померла у 18 років у "трудовому таборі" в Трансністрії.
Про це повідомляє molbuk.ua.
{reklama}
На вечорі пам'яті зібралася єврейська громада Чернівців, щоб вшанувати сторіччя від народження відомої поетеси. На заході розповідали життєпис німецькомовної поетеси та читали її вірші.
Хто така Зельма Меербаум-Айзінґер
Вона народилася 5 лютого 1924 року в Чернівцях у бідній єврейській родині. Її батько Макс Меербаум, який походив з буковинського села й під час Першої світової війни воював за цісаря в австро-угорському війську, невдовзі осів у Чернівцях, де орендував маленьку галантерейну крамничку. Після його ранньої смерті від туберкульозу в 1926 році мати Зельми Фріда вийшла заміж за Лео Айзінґера, чим пояснюється подвійне прізвище поетеси.
Дівчина навчалася в єврейській гімназії Чернівців, була дуже товариською, багато читала, захоплювалася танцями й спортом.
Після окупації Чернівців німецькими військами влітку 1941 року її разом з батьками було загнано в чернівецьке гетто, а згодом депортовано в "трудовий" табір у Трансністрії, звідки нікому з них вже не судилося повернутися. Зельма померла 16 грудня 1942 року в селі Михайлівка від висипного тифу й голодного виснаження.
Увесь літературний доробок Зельми — це невеличкий альбом з віршами, написаними олівцем, на обкладинці якого був зображений букет квітів.
Ліричний спадок Зельми Меербаум-Айзінґер налічує 57 віршів, серед них 5 перекладів — з їдишу, французької та румунської. Вірші Зельми Меербаум-Айзінґер широко знані у німецькомовному культурному просторі, багато з них покладені на музику.
Для підготовки матеріалу використовувалися дані з Вікіпедії.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад