DataLife Engine > Новини Чернівців > Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

18. Вт. Мц. Ірини. Ікони Неупиваєма Чаша.

Свята мучениця Ірина

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Свята Ірина, родом слов'янка, жила у другій половині I століття і була дочкою Ликинія, правителя міста Магеддона в Македонії. Ще в юності Ірина увірувала в Христа. Згідно з переказами, її хрестив апостол Тимофій, учень апостола Павла. Бажаючи присвятити своє життя Богові, свята Ірина відмовилася від заміжжя.

Пізнаючи все глибше християнську віру, свята Ірина стала переконувати і батьків стати християнами. Ликиній, батько Ірини, спочатку спокійно сприймав слова дочки, але потім розгнівався на неї, і коли вона відмовилася поклонитися ідолам, кинув її під ноги диким коням. Не торкнувшись мучениці, коні кинулися на Ликинія і задавили його до смерті. Коли ж за молитвами дочки-християнки він був повернутий до життя, то увірував у Христа сам і все його сімейство. З ним також увірувало 3 000 осіб.

{reklama}

Після цього свята мучениця Ірина стала сміливо проповідувати Христа серед жителів Македонії, за що багато разів піддавалася приниженням і стражданням.
За наказом правителя Седекії святу Ірину то кидали в рів зі зміями, то намагалися розпиляти пилкою, прив'язували до колеса з млина.

Муки Ірини супроводжувалися чудесними знаменнями, які приводили багатьох до віри в Христа. Всього ж Іриною навернено було понад 10 000 язичників.

Коли Господь вказав Ірині день її кончини, вона пішла в одну гірську печеру біля міста Ефесу, вхід якої за її проханням, був завалений камінням. На четвертий день її знайомі повернулися до печери і, відкривши її, не знайшли в ній тіла святої Ірини.

Пам'ять святої Ірини дуже шанувалася у стародавній Візантії.
У Царгороді в пам'ять святої Ірини було побудовано кілька дивовижних храмів.

Ікона Божої Матері "Невипивана чаша"

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Сьогодні Православна Церква відзначає свято ікони Божої Матері "Невипивана чаша". Ця ікона відома у всьому православному світі тим, що ті, що моляться перед нею, одержують благодатну допомогу Богородиці в боротьбі з пристрастю до алкоголю і наркотиків.

Явлення першообразу ікони Божої Матері "Невипивана Чаша" відбулося у 1878 році. Один селянин Тульської губернії – відставний солдат – був одержимий пристрастю пияцтва. Він пропивав усі гроші й дійшов до жебрацького стану. Від непомірного пияцтва у нього відмовили ноги, але він продовжував пити. І ось одного разу він побачив незвичайний сон. Перед ним з’явився старець-схимник і сказав: "Йди в місто Серпухов у монастир Владичиці Богородиці. Там є ікона Божої Матері "Невипивана Чаша", відслужи перед нею молебень і будеш здоровий душею і тілом".

Не володіючи ногами, не маючи сторонньої допомоги, без грошей, селянин не ризикнув вирушити у подорож. Старець з’явився йому знову, але той все ще не наважувався виконати почуте. Тоді старець з’явився йому утретє і вже настільки грізно наказав виконати веління, що нещасний п’яниця негайно на колінах поповз до монастиря.

У монастирі він розповів про свої сновидіння і попросив відслужити молебень. Але ніхто в монастирі не знав ікони Божої Матері з такою назвою. І переглянувши безліч образів, ченці нарешті звернули увагу на ікону, що висіла у проході з соборного храму в ризницю. Яке ж було здивування всіх, коли на зворотному боці ікони дійсно побачили напис: "Невипивана Чаша"! Селянин упізнав у старцеві, що з’являвся йому, старця Варлаама – будівника цього монастиря.

Новообрітенний образ був перенесений у храм і перед ним відслужили молебень. З Серпухову селянин повертався абсолютно здоровим. Він одержав не тільки зцілення хворих ніг, найголовніше – він перестав відчувати непереборну тягу до згубної чаші вина.

Скоро ця блага звістка вийшла за стіни обителі, і до новоявленого образу почали стікатися безліч богомольців. Одержимі пристрастю пияцтва, їх рідні і близькі прагнули піднести свої молитви до Богоматері про зцілення від недуги, і багато хто приходив вже для того, щоб подякувати Владичиці за надану їм милість.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram




Повернутися назад