DataLife Engine > Новини Чернівців / Коронавірус на Буковині / Здоров'я > Лікарка з Чернівців розповіла про ризики підхопити COVID-19 при вагітності

Лікарка з Чернівців розповіла про ризики підхопити COVID-19 при вагітності

Лікарка з Чернівців розповіла про ризики підхопити COVID-19 при вагітності

Ризики захворіти на коронавірусну інфекцію однакові у вагітних та не вагітних. Втім, імовірність ускладнень у період очікування дитини зростає.

Про це molbuk.ua сказала доцентка кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ Анюта Сидорчук.

{reklama}

"При інфікуванні вагітні мають як правило менше симптомів, однак більше шансів мати ускладнення. Відсоток ушпиталення вагітних до відділень інтенсивної терапії та реанімації майже втричі вищий. Крім того, у вагітних 35-44 років порівняно з вагітними 15-24 років ризик смертності вищий", - зауважила вона.

Медик рекомендує всім жінкам при надії більше приділити увагу попередженню, профілактиці захворювання та ранній діагностиці, дотримуватися всіх протиепідемічних заходів - стежити за гігієною рук, носити маску, уникати людних місць та спілкування з людьми із симптомами ГРВІ. Вагітним також радять зробити щеплення від грипу, щоб уберегтись від ускладнень вірусу.

Національна служба здоров'я (НСЗУ) надала поради, як поводитися вагітним у разі підозри на COVID-19.

Перш за все, необхідно повідомити про симптоми або свій стан лікаря, з яким укладено декларацію, а також акушера-гінеколога, який спостерігає за вагітною.

Якщо у вагітної з підозрою чи підтвердженою коронавірусною інфекцією відсутня пологова діяльність та акушерська патологія, а наявний легкий перебіг захворювання, вона залишається на самоізоляції. Сімейний лікар та акушер-гінеколог мають забезпечити активний дистанційний нагляд за станом здоров'я такої пацієнтки.

В НСЗУ радять за можливості відкласти всі заплановані візити до лікаря до завершення самоізоляції. Але, якщо вагітній з підозрою чи підтвердженим COVID-19 потрібно проходити обстеження, які відтермінувати неможливо, треба обов’язково заздалегідь узгодити години прийому та попередити лікарів щодо візиту.

Водночас, якщо стан вагітної потребує госпіталізації, їй мають надати кваліфіковану медичну допомогу. У кожному регіоні є пологові будинки, які визначені для надання допомоги вагітним із підозрою чи підтвердженою інфекцією COVID-19.

Раніше лікарка порадила, як уберегтися від хвороб у холодну пору, коли разом з коронавірусом одночасно циркулюють грип та інші ГРВІ.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад