Нардеп Тіміш з Буковини пояснив, чому не підтримав закон про українську мову
Народний депутат Григорій Тіміш утримався під час голосування за проект закону про забезпечення функціонування української мови як державної, бо вважає, що ухвала у такій редакції "частково звужує права національних меншин".
Про це Тіміш повідомив сьогодні у коментарі кореспонденту molbuk.ua
{reklama}
Зокрема, він нагадав, що є єдиним представником румуномовної меншини України у Верховній Раді. Нардеп каже, що пропонував 12 правок до закону, які є необхідними для румуномовних українців, які проживають на території Чернівецької області, проте парламентарі не дослухались до його прохань.
"Є ряд моментів, які не враховані у законі. Мені шкода, що нас, етнічних румунів Буковини, не чують. Так уже історично склалося, що коли в парламенті розглядається питання нацменшин, які проживають на кордоні з Європейським союзом, їх чомусь "перемішують" з питанням русифікованих територій, земель українських етносів, русифікованих за часи Радянського союзу", – сказав Тіміш.
Він додав, що історія буковинських румунів та бессарабських молдован має 400-500 річну давнину, тож до них треба ставитись як до європейських мов".
"Я подавав свої правки – їх було 12, і вони стосувалися трактування деяких моментів, які потрібні для нацменшин, які компактно проживають на Буковині і в Новоселицькому та Герцаївському районах. Ці правки стосуються саме їхніх потреб – щоб не звужували ці потреби. Бо там, де вони компактно проживають, вони, відповідно законсервували свій колорит і власні культурні цінності. Тому є потреба зберегти, так би мовити, їхню материнську мову", – повідомив Г. Тіміш.
Нардеп сказав, що дві його правки були враховані редакційно, а інші ж – не затвердили.
"На жаль, до мене не дослухались. Тож мені потрібно було приймати рішення з повагою до українців мого округу. Саме тому я утримався", – сказав Григорій Тіміш.
"Цим я хочу показати, що інколи треба дослуховуватись хоча би до одного-єдиного представника румуномовної меншини України в парламенті", – продовжив він.
Раніше повідомлялося, що сьогодні Верховна Рада України ухвалила резонансний закон про українську мову.
Четверо народних депутатів з Чернівецької області не підтримали цей проект закону.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад