Молодий буковинець » Новини Чернівців » Буковинські птахи летять у вирій

Буковинські птахи летять у вирій

Новини Чернівців / Життя
5 588
0
Буковинські птахи летять у вирій

Пернаті вже почали готуватися до відльоту в теплі краї. Птахи гуртуються у зграї, стали менш активними, більше їдять для накопичення жиру, щоб витримати далеку дорогу. Пік їх міграції почнеться в середині вересня – на початку жовтня.

– Першими відлітають серпокрильці чорні або стрижі – десь після 20 серпня, – розповів завідувач відділу природи Краєзнавчого музею Ігор Скільський. – За ними вирушають міські, сільські та річкові ластівки, білі й чорні лелеки. Останні зараз групуються на луках і біля боліт. На території Чернівецької області налічується до 800 пар білих лелек. Основна маса селиться на рівнині та в передгірях.

– Перед відльотом лелеки проводять своєрідну чистку в своїх рядах, вибираючи лише здорових особин, – запевнив орнітолог. – Якщо виявляють хворого, ослабленого або пораненого птаха, то проганяють його від своєї зграї. Інколи можуть навіть забити дзьобами до смерті. Роблять це для того, щоб ці птахи не затримували їх в дорозі. Адже лелеки долають дуже велику відстань до Африки. За день вони можуть пролітати 300-500 кілометрів. В дорозі часто зупиняються, щоб поповнити свої жирові запаси. Їхня міграція триває до двох місяців. У дорозі багато птахів гине. В Кельменецькому районі колись знайшли кільце сільської ластівки, що прилетіла на Буковину. Виявилося, що вона була закільцьована у Південно-Африканській республіці. Деякі птахи перекочовують в південні області України. Скажімо, водоплавні, зокрема лебеді. Але якщо є водойма з водоростями і зима порівняно несувора, то вони можуть зимувати і в нас. Для прикладу можу назвати Чорторию.

Після десятого вересня відлетять зозулі, які вже давно перестали кувати. В народі кажуть, що ця птаха зберігає ключі від вирію. Дикі гуси та качки покинуть нас у жовтні. Не відлітають глухарі, що харчуються сосновою хвоєю та дістають довгими дзьобами насіння з шишок ялини, снігурі, які поїдають насіння та ягоди. А деякі птахи прилітають зимувати на Буковину.

"Це, перш за все, снігурі. Вони гніздяться у Чернівцях, на рівнині та у передгір’ї. У гірській місцевості цих птахів немає, – пояснив пан Ігор. – Прилітають з півночі омелюхи, підсоколики малі, зимняки. Можна зустріти звичайну чечітку та мініатюрну пуночку".
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують