Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Букрек» заморозив продаж антології «Небесна сотня» через скандал з авторським правом

«Букрек» заморозив продаж антології «Небесна сотня» через скандал з авторським правом

Новини Чернівців / новини
4 802
0
«Букрек» заморозив продаж антології «Небесна сотня» через скандал з авторським правом

Чернівецьке видавництво “Букрек” заморозило продаж антології майданівських віршів "Небесна сотня" через скандал з авторським правом. Після виходу видання автори окремих ілюстрацій та віршів обурилися, що не давали дозвіл на розміщення їхніх творів у виданні. Великого розголосу скандал набрав після блогу літературного оглядача Ірини Славінської.

“В цій книжці є крадені ілюстрації – не просто крадені, а навіть не підписані. А також, як казали мені поети, крадені тексти – без оформлення стосунків у вигляді договору. І тексти не просто крадені, а, як люди казали, подекуди переписані та редаговані без узгодження з автором...", - зауважила оглядачка у блозі під назвою “Сором” на “Українській правді”.

Нині упорядниця антології Леся Воронюк спільно з видавництвом “Букрек” ведуть переговори з окремими авторами. За попередньою інформацією, вдалося домовитися про договір.

- Зараз ситуація в процесі вирішення, - інформує molbuk.ua відома художниця Марися Рудська, малюнки якої опублікували в антології без згоди. - Видавець запропонував укласти угоди, виплатити гонорари, а прибуток передати родинам загиблих. Якщо він дотримається свого слова, то можна буде вирішити це без суду... Ця ситуація не унікальна, це така своєрідна норма серед деяких видавців. І потрібно робити цю справу публічною, для того, щоб ті, хто не поважає авторське право, хоча б боялися. Я не знаю іншого виходу. Врешті у нас в одній системі співіснують прекрасні видавництва, з повагою до авторів, художників, з хорошим смаком, а з іншого боку видавництва, які вважають нормальним красти.

- Мені прикро, що стільки суперечок викликала книжка, упорядниця якої мала таку благородну мету, - коментує для molbuk.ua Ірина Славінська. - Водночас переконана, що видавці мають підвищувати свою видавничу культуру. Угоди між видавництвом і автором мають бути оформлені легально - навіть якщо тексти чи ілюстрації передаються безоплатно. Тому наразі я бачу можливим рішенням позов до суду авторів, чиї авторські права порушили, проти видавництва. Також, можливо, проблему вирішить вилучення накладу та видання нової партії, з усіма необхідними правками.

- Ми намагаємося знайти спільну мову з авторами, - говорить директор видавництва "Букрек" Дарина Туз-Максимець. - Є попередня домовленість про договір. Зауважу, що дохід від уже раніше проданих книг буде переданий дітям, батьки яких загинули на Майдані. Також 100 книг упорядниця Леся Воронюк передасть школам Буковини, а 105 - сім’ям загиблих.

Нагадаємо, сьогодні у Чернівцях у Мармуровій залі ЧНУ імені Юрія Федьковича відбудеться презентація видання "Небесна Сотня". Проведуть презентацію за участі чернівецьких авторів, вірші яких опубліковані в антології. Дохід від проданих на презентації книг також буде перерахований дітям, батьки яких загинули на Майдані. Інший продаж книг заморожений.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують