Молодий буковинець » Новини Чернівців » У Чернівцях хочуть відновити пам’ятник Пієти

У Чернівцях хочуть відновити пам’ятник Пієти

Новини Чернівців / топ новини / Життя
5 072
0
У Чернівцях хочуть відновити пам’ятник Пієти

У неділю, 6 квітня, о 15.00 на Центральній площі Чернівців відбудеться символічна Хресна хода. Під час цього дійства встановлять хрест на тому місці, де колись стояла відома скульптурна композиція Пієта – з Дівою Марією та Ісусом Христом.

Її хочуть відродити, оскільки вона символізувала любов, милосердя і прощення. А поки що під час Хресної ходи освятять місце під майбутній пам’ятник й поставлять на цьому місці хрест. Буде це статуя Богородиці чи колишня Пієта – вирішуватиме спеціальна комісія.

Скульптуру Пієти на Центральній площі, яку було встановлено тут 1827 року, хотіли відновити ще до 600-річчя Чернівців. Тоді відповідне звернення надіслали до міської ради релігійні громади та громадські організації міста.

– Ще 1999 року вийшла Постанова Кабміну, якою передбачено відновити видатні пам’ятки історії та культури України. Серед 49 пам’яток, які там є, зазначався і Хрест Пієта, – розповів голова Товариства "Український Народний Дім у Чернівцях" Володимир Старик. – Але міська влада поки що не має наміру цього робити. Щоправда, є позитивна відповідь обласної архітектури, яка пропонує міській раді Хрест Пієта внести до переліку відновлюваних архітектурних пам’яток до 600-річчя міста.

Однак досі це питання не вирішили. Скульптурну композицію пропонують встановити на Центральній площі там, де вона колись стояла, – неподалік від місця, де зараз клумба.

Історична довідка

Хрест Пієта – скульптурна композиція заввишки понад три метри, на якій були Божа Мати з тілом свого загиблого сина на руках та два ангели. Встановили пам’ятник у Чернівцях 1827 року з ініціативи міщанина Лазаря Михайловича. Тоді місто нараховувало тільки 900 будинків та 9000 мешканців. Площа з Хрестом стала центром Чернівців, навколо якого формувався весь архітектурний ансамбль. Впродовж століття чернівчани вважали статую Пієти покровителькою міста, символом милосердя, співчуття та побожності. Її не наважилася зрушити з місця влада Австро-Угорської імперії, яка планувала встановити тут скульптурну композицію "Австрія". Після протестів громадськості від цієї ідеї відмовилися. Статую демонтувала румунська влада, встановивши на її місці пам’ятник возз’єднання у вигляді воїна та бика, під копитами якого гине орел. Румуни перенесли пам’ятник біля нинішнього Червоноармійського ринку. За радянської влади Хрест Пієта знищили. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують