Молодий буковинець » Новини Чернівців » ЧНУ став п’ятим у рейтингу вишів України

ЧНУ став п’ятим у рейтингу вишів України

Новини Чернівців / топ новини / Життя
3 067
0
ЧНУ став п’ятим у рейтингу вишів України

За підсумками третього кварталу 2013 року Чернівецький національний університет ім.Ю.Федьковичак піднявся з 6 місця на 5 у рейтингу науковометричної бази данних SciVerse Scopus серед інших 115 ВНЗ України. Про це йдеться на сайті ЧНУ.

SciVerse Scopus – це реферативна база даних та наукометрична платформа видавничої корпорації Elsevier. Станом на жовтень 2013 р. Scopus містить понад 50 млн реферативних записів. У тому числі у базі даних проіндексовано 20 тис. назв наукових журналів 5 тис. видавництв, 370 книжкових серій та 5,5 млн праць конференцій в усьому світі. Видання індексуються у Scopus з різним хронологічним охопленням, найповажніші наукові часописи представлені архівами, починаючи з першого випуску першого тому.

У рейтинговій таблиці ранжування здійснюється за індексом Гірша - кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості цитувань цих публікацій у Scopus. Даний показник розраховується не тільки для складання рейтингу навчальних закладів, але й окремо серед працівників наукових установ.

В загальному рейтингу науковців України відзначилося двоє представників Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Олег Ангельський – директор Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук – посів 15 місце, маючи 180 статей, 936 посилань та індекс Гірша – 23. На 24 позиції розташувався Олександр Ушенко – проректор з наукової роботи університету – з показниками 129 статей, 1029 посилань та з індексом Гірша – 21. Відповідно ж до рейтингу Науковці України: Фізичні та технічні науки професори зайняли 9 та 17 місця.

Роман Волков – завідувач кафедри молекулярної генетики та біотехнології – представив наш ВНЗ в рейтингу науковців України: Медицина та науки про життя на 26 позиції (статті – 26, цитування – 653, індекс Гірша - 21).

Варто відзначити популярність в науковометричной базі видань, пов’язаних з технічними науками.

Рубрикатор Scopus (ASJK) має 27 базових тематичних розділів та поділяється за 4 напрямами:

·  Фізичні науки (Виробництво; Енергетика; Комп’ютерні науки; Математика; Матеріалознавство; Науки про Землю та планети; Фізика і астрономія; Хімічні технології; Хімія) – 41 %;

·  Медичні науки (Медицина; Ветеринарна справа та ветеринарна медицина; Медичні професії; Сестринська справа; Стоматологія; Фармакологія, токсикологія та фармацевтичні науки) – 40 %;

·  Науки про життя (Біохімія, генетика та молекулярна біологія; Імунологія та мікробіологія; Науки про навколишнє середовище; Нейронауки; Сільськогосподарські та біологічні науки) – 24 %.

·  Соціогуманітарні науки (Бізнес, менеджмент та бухгалтерський облік; Економіка, економетрика та фінанси; Мистецтвознавчі та гуманітарні науки; Психологія; Соціальні науки; Теорії прийняття рішень) – 12 %.

Дані загального та галузевого рейтингу оновлюються щомісячно.

Також окремо відстежується робота молодих учених України. В цьому рейтингу відзначилися на 7-му місці доцент кафедри кореляційної оптики Юрій Ушенко та асистент кафедри неорганічної хімії Юрій Халавка, який займає 18 позицію.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують