Молодий буковинець » Новини Чернівців » У Хотині хочуть будувати сонячну електростанцію

У Хотині хочуть будувати сонячну електростанцію

Новини Чернівців / економіка, бізнес
5 441
0
У Хотині хочуть будувати сонячну електростанцію

Днями депутати Хотинської міськради дали "добро" на будівництво на території міста електростанції, яка працюватиме на сонячній енергії.

- Її потужність дозволить забезпечувати електроенергією весь район, – розповідає Геннадій Варгуляк, міський голова Хотина. – Обраний тип джерела не несе жодної екологічної загрози. Для виробництва струму використовують енергію Сонця. Такі станції вже успішно діють у Криму. Складаються вони із кристалічних сонячних фотоелектричних модулів, з’єднаних кабелем та встановлених на 30-гектарній площі. Ідею побудови такої станції нам запропонували представники однієї чеської фірми, яка має в райцентрі свою філію – ТОВ "Буковина Солар 1". Це товариство має намір викупити 12 гектарів землі, а ще 18,7 га хоче взяти в оренду терміном на 49 років. За продаж ділянки місто отримає майже півтора мільйона гривень. Крім цього, інвестор зобов’язується переказати 400 тисяч гривень до фонду розвитку Хотина. Будуватимуть станцію в зоні, де раніше була злітно-посадкова смуга аеродрому. Поруч житлове будівництво не передбачене. Значна частина цієї земельної ділянки не задіяна в обробітку, а засмічується. На станції працюватиме до 30 осіб. Від сплати земельного податку міська казна щорічно отримуватиме до 300 тисяч гривень. Інвестор готовий приступити до спорудження об’єкта в другій половині липня й протягом кількох місяців завершити будівництво. Затрати на будівництво окупляться протягом трьох-п’яти років.

Ідею будівництва станції підтримали не всі міські депутати. Дехто з них вважає, що йдеться про "відмивання коштів", а за фірмою, яка її зводитиме, стоять брати Клюєви.

– Землю продавати недоцільно, хіба що в оренду, – вважає Петро Жейков, депутат міськради. – Подібні електростанції небезпечні для довкілля та людей, адже до складу фотопластин входить кадмій. А він шкідливий для здоров’я та в наших умовах не утилізується. До того ж основна частина персоналу станції – це люди, які митимуть фотопластини та очищуватимуть їх від пилу. Окупність фотопластин становить п’ять-сім років, а тривалість експлуатації електростанції, яка їх використовує – 25-30 років. Тобто за нетривалий час інвестор може повернути вкладені кошти. І ніхто не знає, які тоді в нього будуть наміри. Ймовірно, що він протягом місяця може демонтувати обладнання, а небезпечні пластини викине на сміттєзвалище. А із землею вчинить на свій розсуд. Що тоді скаже територіальна громада? Зі світового досвіду відомо, що електростанції такого типу зазвичай споруджують у пустелях чи степових зонах, де земля малопридатна для вирощування сільгоспкультур. Чого не скажеш про наш випадок. (В.Гринюк)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують