Молодий буковинець » Новини Чернівців » Якщо депутати не будуть голосувати особисто — навіщо тоді рада? - Салагор

Якщо депутати не будуть голосувати особисто — навіщо тоді рада? - Салагор

Новини Чернівців / Інтерв'ю
2 492
0
Якщо депутати не будуть голосувати особисто — навіщо тоді рада? - Салагор

Фракція "Фронту змін" в Чернівецькій обласній раді пропонує запровадити кримінальну відповідальність за "кнопкодавство" - тобто голосування за відсутніх депутатів. Відповідний проект рішення вніс до секретаріату обласної ради депутат Микола Салагор.

- Чому ви запропонували такий проект рішення?

- В обласній раді склалася серйозна проблема, з якою треба боротися. Депутатами ухвалюються незаконні рішення тоді, коли у залі немає більшості складу ради. Керівництво ради ігнорує проблему, тому "Фронт змін" запропонував відповідний проект рішення. Тож ми пропонуємо вихід із ситуації відповідно до чинного законодавста — депутати мають дотримуватися законів і регламенту обласної ради, який передбачає тільки особисте голосування.

- У чому ви бачите тут порушення чинного законодавста?

- Депутати, голосуючи за відсутніх колег, перевищують свої повноваження, що є порушенням закону. Тому ми вимагаємо відповідальності за такі дії. Крім того, у такий спосіб ухвалюються незаконні рішення. Приклад — звільнення директора книгарні "Букініст" Марини Лібанової. Регламент не передбачає розгляду одного і того ж питання двічі на одній сесії. Рішення було ухвалене тільки завдяки "піаністам", бо реально достатньої кількості депутатів у той момент у сесійні залі не було.

- Голова облради Михайло Гайничеру на прес-конференції сказав, що за інших голосують депутати різних фракцій...

- Вони готові звинувачувати всіх, крім себе — шукають винного. Фракція "Фронту змін" давно ухвалила принципове рішення — наші депутати голосують лише за себе.

- Які ж фракції, на вашу думку, практикують кнопкодавство?

- Це партія влади та їхні сателіти. Ситуація в обласній раді така, що партія влади не має більшості. Але не завжди сателіти голосують так, як хоче влада. Приклад — коли питання про звільнення Лібанової не вдалося ухвалити з першого разу. І лише шляхом "кнопкодавства" влада проштовхує потрібні рішення.

- Як вважаєте, чи набереться достатньо голосів для підтримки вашого проекту?

- Сумніваюся, адже саме "піаністи" сьогодні приймають рішення. Але ми вимагатимемо поіменного голосування. Треба, нарешті, депутатам усвідомити — якщо не будемо голосувати самі, то навіщо ми потрібні? Тоді і виборів проводити не треба і самоврядування взагалі можна скасувати. Хай тоді сам пан Гайничеру приймає рішення — але "Фронт змін" у цьому участі брати не буде!
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують