Молодий буковинець » Новини Чернівців » У храмі відбудеться виставка сакрального мистецтва

У храмі відбудеться виставка сакрального мистецтва

Новини Чернівців / культура, шоу-бізнес
2 351
0
У неділю, 21 серпня, о 12 годині, у Соборі Успення Пресвятої Богородиці УГКЦ, що на вулиці Руській у Чернівцях, запрацює виставка “Сакральні мотиви” народного художника, різьбяра Ярослава Пасічанського. Під куполами храму розмістять роботи різьбяра, серед яких репродукція роботи, подарованої свого часу Папі Римському Івану Павлу ІІ.

Розповідають, що різьблена невеличка прямокутна скринька Ярослава Пасічанського захопила Пантифіка. Одержавши сувенір з України, він був здивований ювелірною роботою митця і висловив п’ятихвилинну промову українською мовою.

Відтепер і у буковинців з’явиться можливість поглянути на неї. Скринька вирізьблена з охристо-золотистої грушевої деревини. На восьми її сторонах, ззовні і всередині, вирізьблені мініатюрні рельєфні сюжети, які відображають Бога-Отця, Святого Духа, Богоматір і розп’яття Ісуса Христа. На дні скриньки вирізьблена люрдівська ікона. А на внутрішній стороні накривки – посвята: “Світлійшому Отцю Іоану Павлу II від воїнів України. 2000”.

Виставку “Сакральні мотиви” приурочать до 20 річниці Незалежності України та 190-річчя Собору Успення Пресвятої Богородиці.

– Насолодитися роботами Ярослава Пасічанського можна буде протягом тижня, – розповідає митрофорний протопресвітер Української Греко-Католицької Церкви отець Валерій СИРОТЮК. – Виставка працюватиме до 28 серпня – світлого ювілею найстарішого українського храму в Чернівцях, який в архівах згадується як “Русько-католицька церква”.


Довідка

Ярослав Пасічанський – різьбяр, член Національної спілки художників України, заслужений художник України. Народився у с. Середній Березів Косовського району Івано-Франківської області. Автор орнаментальних тарелів (“За мир”, “Червона калина”, “Символом надії”, “Воля”, “Квітка надії”, “Пророк” (Т. Г. Шевченка), “50–УПА”, “Буковинська квітка”), скриньок, декоративних пластів, різьблених побутових дерев’яних виробів. З-під його рук вийшли твори сакрального мистецтва: настінні різьблені хрести, пластичні ікони-образи, настільні каплички, сере яких декоративні пласти “Пречиста”, “Капличка”, образ-пласт “Богородиця”.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують