Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
879
0
11 Пт. Перенесення мощів сщмч. Ігнатія Богоносця. Прп. Лаврентія. Мч. Романа.

Перенесення мощів священномученика Ігнатія Богоносця




Після того як святий священномученик Ігнатій був розтерзаний звірам у Римі за наказом імператора Траяна в 107 році, християни зібрали його кістки і зберігали в Римі.

В 108 році останки перенесли в передмістя міста Антіохії. Друге перенесення – у саме місто Антіохію - було звершено в 438 році.



Після взяття Антіохії персами мощі священномученика були повернуті в Рим і покладені в храмі на честь святого священномученика папи Климента в 540 році, а за іншими джерелами, у 637 році.

Священномученик Ігнатій ввів у церковне богослужіння антифони, тобто почерговий спів двох хорів.

Він залишив сім архіпастирських послань, в яких наставляв у вірі, любові та добрих справах, закликав зберігати єдність віри і остерігатися єретиків.

Переподобного Леврентія

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Гоніння за віру мали місце всю історію християнства. Так і аскет Лаврентій все свідоме життя був схильний до нерозуміння і відкидання з боку влади. Все це не заважало простому служителю знайти віру в себе і почати допомагати хворим. Значну частину життя він присвятив сліпій вірі і безоплатній допомозі. День Лаврентія відзначають щорічно 11 лютого

З підліткового віку не особливо товариський юнак вів відчужений спосіб життя інтроверта, переживаючи все в собі. Вже в більш заможному віці чоловік проводив час на самоті з молитвословом. Жити в суспільстві, і при цьому бути відлюдником неможливо, так як в процесі своєї життєдіяльності людям доводиться використовувати вербальний контакт. Не витримавши неможливості самотності, Лаврентій за наполяганням Печорських служителів назавжди залишає батьківщину і перебирається в Дмитрівський монастир. Подібно багатьом мученикам прихильникам аскетизму, Святитель Лаврентій придбав дар лікування і контактного зцілення. Після смерті святителя монастиря, Лаврентій сам стає святителем і повноправним єпископом. Попри те, що друга половина його життя пройшла в Дмитрівському монастирі, отримав прізвисько Печорський.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують