Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 417
0
29. Ср. Свт. Кипріана Київ. Мц. Людмили.

Святитель Кіпріан, митрополит Київський




Святитель Кіпріан, митрополит Київський і всієї Русі був за походженням серб і трудився на Афоні. Своїм благочестивим життям і освітою він звернув на себе увагу Константинопольського Патріарха Філофея, який в 1375 році висвятив Кипріяна в митрополита Києва і Литви. На Константинопольському Соборі було вирішено поставити його митрополитом на Русь після смерті святителя Олексія, щоб уникнути поділу руської митрополії.

У Москві святитель Кипріан терпів утиски від великого князя і тому перший час жив то в Литві, то в Константинополі. Лише в 1390 році, за великого князя Василя Димитровича, він був прийнятий як Первосвятитель у Москві. Святитель Кипріан дбав про виправлення богослужбових книг. Збереглися автографи деяких слов'янських перекладів святителя, що свідчать про його великі наукові роботи. Своїми пастирськими посланнями він стверджував віру в Церкві. Широко відома його діяльність з перекладу богослужбової літератури.



Мучениця Людмили, княгиня Чеської



Свята Людмила жила в кінці дев'ятого – на початку десятого століття. Вона була донькою Сербського князя.

Людмила вийшла заміж за чеського князя Боривоя і разом з чоловіком прийняла святе хрещення від святителя Мефодія, архієпископа Моравського, просвітителя слов'ян. Ставши християнами, подружжя піклувалося про просвітлення свого народу світлом Христової віри.

Рано овдовівши, свята Людмила вела суворе життя і продовжувала піклуватися про Церкву в правління сина Вратіслава. Це викликало ненависть невістки - дружини сина, Драгоміри. Після смерті сина Вратіслава, на престол вступив юний онук Людмили, В'ячеслав. Користуючись молодістю і недосвідченістю правителя, вісімнадцятирічного В'ячеслава, Драгоміра знову стала впроваджувати серед народу язичницькі звичаї.

Свята Людмила пішла в місто Течин, де під час молитви була удушена вбивцями, яких послала Драгоміра. Мощі святої були поховані в Течині біля міської стіни. Над її могилою стали відбуватися чудесні знамення і численні зцілення.

Почувши про чудо зцілення сліпого, її онук В'ячеслав здійснив перенесення святих останків у місто Прагу і поклав їх у церкві Святого Великомученика Георгія Побідоносця, де вони знаходяться по сьогоднішній день.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують