Молодий буковинець » Новини Чернівців » На Буковині сім’я з двома дітьми потрапила до лікарні через отруєння грибами

На Буковині сім’я з двома дітьми потрапила до лікарні через отруєння грибами

Новини Чернівців / топ новини
3 916
0
На Буковині сім’я з двома дітьми потрапила до лікарні через отруєння грибами

У Чернівецькій області сім’я з чотирьох людей потрапила до лікарні через отруєння грибами.

Як повідомили кореспонденту molbuk.ua у Путильській центральній районній лікарні, вчора до медзакладу госпіталізували чотирьох мешканців Путильщини з діагнозом "отруєння грибами".



Серед них – двоє дорослих (1991 р.н. та 1992 р.н.) і двоє дітей (2013 та 2016 р.н.).

За словами постраждалих, вони збирали гриби у лісі та вживали їх після приготування удома. Наразі їхній стан задовільний.

Чим небезпечні отруйні гриби?

Отруйні гриби небезпечні тим, що містять в собі велику кількість токсинів. Токсини різних грибів по-різному діють на організм, викликаючи різні наслідки. Небезпечність отрути таких грибів не зникає навіть після довготривалої їх обробки: варінні, нагріванні, просушуванні, вимочуванні. Це означає, що навіть невеликий шматочок такого грибочку, що потрапить до вас на пательню чи до каструлі може призвести до сильного отруєння.

Ніколи не купуйте гриби у людей з рук

Можливо вони і смачніші, так як домашні, але в купу до таких грибочків міг попасти один із отруйних, який своєю токсичністю заразив всі що закатано у банку. Більш безпечний спосіб - купити їх у супермаркеті або у теплицях чи у спеціалізованих місцях їх продажу. В цих місцях вони проходять спеціалізований контроль та за їх якість постачальники несуть відповідальність.

Головні правила, яких варто дотримуватись:

не порівнюйте ілюстрації із вашими зібраними грибами, так як вони можуть кардинально відрізнятись;

отруйні гриби небезпечні тим, що містять в собі велику кількість токсинів. Токсини різних грибів по-різному діють на організм, викликаючи різні наслідки;
небезпечність отрути грибів не зникає навіть після довготривалої їх обробки: варінні, нагріванні, просушуванні, вимочуванні.

не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.

ніколи не купуйте гриби у людей з рук. Віддавайте перевагу супермаркетам, теплицям та спеціалізованим точкам продажу.

Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) - з'являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з'їдених грибів.

Якщо ж все ж таки, ви маєте підозри отруєння то дотримуйтесь негайних зазначених заходів!

Перша допомога при отруєнні грибами:

1) Викличте швидку медичну допомогу.

2) Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.

3) Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.

4) З'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують