Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 519
0
6 грудня, п'ятниця
Свт. Амфилохія. Свт. Григорія.


Святитель Амфілохій

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святитель Амфілохій, єпископ Іконійський, народився в Кесарії Каппадокійській. Він був двоюрідним братом святого Григорія Богослова і близьким другом святого Василія Великого. До того, як прийняти єпископський сан, він близько сорока років жив у пустелі.



У 372 році помер Іконійський єпископ. Ангели Господні тричі являлися у видіннях святому Амфілохію, а потім рукоположили його в єпископа. Коли святитель повертався у свою келію, він зустрів сім єпископів, які розшукували його, щоб поставити архіпастирем Іконії, але Амфілохій сказав, що таїнство надвже звершили ангели.

Мудрий архіпастир володів даром письменника і проповідника. Він брав участь у діяннях Другого Вселенського Собору і очолював боротьбу проти єресі Македонія. У 394 році святий єпископ Іконійський Амфілохій з миром відійшов до Господа.

Святитель Григорій Акрагантійський

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Майбутній святитель народився на острові Сицилія, близько міста Акраганта, у благочестивій родині. Ще в юному віці Григорій тричі чув заклик ангела Божого, як колись юнак Самуїл. Тому говорили, що він зрівняється з пророком Самуїлом. Коли йому виповнилося 22 роки, він вирушив у Єрусалим, де патріарх Макарій висвятив його в сан диякона.

Потім, отець Григорій прожив шість років на Оливній горі, після чого поїхав до Константинополя і оселився в монастирі святих мучеників Сергія і Вакха. Після смерті Акрагантійського єпископа святитель Григорій був поставлений єпископом на цю кафедру. Владика одним дотиком руки міг зцілити людину від хвороби. Заздрісники обмовили святителя в порочних зв'язках, і, за наказом папи Римського, його кинули до в'язниці, де він пробув близько двох років в очікуванні суду над ним.

Перебуваючи в ув'язненні, святитель Григорій зціляв хворих, які приходили до нього, і своїми молитвами виганяв бісів. По закінченні двох років був скликаний собор, на якому жінка, яка оббрехала святителя і була покарана біснуванням, по молитвам святого, зцілилася і відкрила правду.

Собор засвідчив невинність святителя Григорія, а наклепників засудив до покарання, але святитель випросив для них прощення. З почестями повернувшись на свою кафедру, святитель Григорій керував Церквою до самої смерті.

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують