Молодий буковинець » Новини Чернівців » Куди піти у Чернівцях в суботу: прем’єра фільму «Соловей співає»

Куди піти у Чернівцях в суботу: прем’єра фільму «Соловей співає»

Новини Чернівців / культура, шоу-бізнес
1 776
0
Куди піти у Чернівцях в суботу: прем’єра фільму «Соловей співає»

У суботу, 9 листопада, о 17.00, у кінотеатрі "Чернівці" відбудеться прем’єра документального фільму "Соловей співає. Доки голос має".

Про це повідомляють автори фільму.



Стрічку знімали три роки. Сьогодні вона виходить у всеукраїнський прокат. Фільм триває 65 хвилин.

- Ідея фільму, - каже одна з авторок Леся Воронюк, - З’явилась ще з початком російсько-української гібридної війни у 2014 році.

"Наше головне завдання було, - додає вона, - Зруйнувати міфи, вкорінені про українську мову. Більшість матеріалу буде кіно озвучено вперше.

Ось що пише одна з відвідувачок фільму в Києві:

"Вперше в житті бачила, щоб після фільму почалась овація – ще на фінальних титрах, і не стихала ще хвилин десять. Зал встав та плескав у долоні, вітаючи авторів фільму. Фінал фільму є оптимістичним – Соловей співає, отже мова житиме та поширюватиметься й надалі".

Автори фільму вперше в історії української документальної журналістики аналізують українське мовне питання через призму досвідів інших країн, зокрема Білорусі та Ізраїлю. Історія цих держав доводить думку про те, що мова була і особливо гостро сьогодні є одним із факторів національної безпеки.

Творча група у складі Лесі Воронюк, Сергія Кримського, Сергія Мартинова, Анастасії Федченко, Демида Єлізарова, Валентина Грінберга, Олександра Ткачука, Романа Гоменюка, Дениса Костандова, Дениса Олейніка та інших працювала над фільмом з 2017 року.

Фільм знімався в Україні, Білорусі, Ізраїлі, США, Великобританії за підтримки благодійного фонду "Кращим бути" та інших меценатів.

Автори фільму, повна назва якого "Соловей співає, доки голос має", вирішили дослідити мовне питання в Україні, але не в площині політичній, де часто питанням мови спекулюють. Вирішили копнути глибше і зрозуміти, а де ж коріння тих міфів, які роками насаджуються українцям. А головне, дати відповідь на запитання, чому спілкуватися в Україні 21 століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом.

Автори записали грунтовне інтерв'ю із лектором Колумбійського університету (Нью-Йорк) Юрієм Шевчуком. Також з відомим дослідником мов, фахівцем ЮНЕСКО, британцем Христофор Мослі, який очолював наукову команду, яка впорядкувала "Атлас мов, що під загрозою зникнення".

У фільмі "Соловей співає" йдеться і про Буковину, зокрема румунізацію краю. Коли переписувалися прізвища на румунський манер, заборонялися українські товариства.

Герої цього фільму – і українські військові, а також мешканці Донбасу.

- Там хтось свідомо перейшов на українську, і це є принциповим вибором, - каже Леся Воронюк. - Хтось принципово не спілкується. Саме для останніх і є наш фільм. Ми дуже старались зробити стрічку фахово, щоб російськомовні українці принаймні мали право бути освіченими і після цього робити свій вибір.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують