Молодий буковинець » Новини Чернівців » Православна церква України заперечила заяви про «суцільну українізацію» храмів

Православна церква України заперечила заяви про «суцільну українізацію» храмів

Новини Чернівців / новини
1 248
0
Православна церква України заперечила заяви про «суцільну українізацію» храмів

Церковні громади, які належать до Православної церкви України, мають самостійно визначатися з питанням вибору мови, якою відправлятимуться богослужіння у їхніх храмах.

Про це сьогодні на прес-конференції у Соборі Різдва Христового в Чернівцях повідомив архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, передає кореспондент molbuk.ua



За його словами, напередодні Об’єднавчого собору в Києві, у численних румунських ЗМІ поширювалась неправдива інформація про те, що Православна церква України має намір впроваджувати у своїх храмах "суцільну українізацію".

"Як відомо, наша Чернівецька область є багатонаціональною, тож людей лякали – мовляв, нова церква прийде, і відбере від вашої парафії вашу мову, традиції. Так ось, наша церква відкрита абсолютно для всіх. Незалежно від того, якою мовою парафіяни хочуть звершувати богослужіння. Ось у мене у Кіцманському районі одна парафія перейшла до ПЦУ – одностайно попросили нас зберегти церковнослов’янську мову. Люди так звикли. Я говорив з митрополитом Епіфанієм, він благословив звершувати богослужіння церковнослов’янською мовою - так, як звикли люди. Ніщо не повинно бути перешкодою для того, щоб ми об’єдналися у Єдиній православній церкві: ані мова, ані щось інше", - повідомив владика Герман.

Водночас архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій повідомив, що Православна церква України не заперечуватиме, якщо окремі парафії на Буковині приймуть рішення про збереження у церквах традиції відправи богослужінь румунською мовою.

"І навіть румунською мовою... Відомо, що здійснюються богослужіння у Чернівецькій області тепер Російської православної церкви. Якщо громади будуть наполягати на тому, щоб зберегти богослужіння румунською мовою - ми заперечувати не будемо", - сказав він.

"Якщо якась громада хоче, щоб була українська мова, але є якісь причини – немає літератури, чи треба якийсь час чи поступовість або ще якісь причини – ми сприяємо, допомагаючи. Не штовхаючи, не спонукаючи...", - повідомив владика Онуфрій.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують