"За що ж тоді жити?"

блоги / блог Надії Будної
2 816
0
На зупинці в очікуванні тролейбуса люди обговорюють підвищення цін на комунальні послуги.

– Боженько, вони хочуть, аби ми померли з голоду. Враз підвищили в декілька разів ціни на електрику, газ, опалення, – бідкається літня жінка. – До цього часу я справно платила за все. Зараз порахувала, що треба буде платити понад дві тисячі гривень. За що тоді жити? У нашій двокімнатній квартирі приписано п’ятеро: я, чоловік, донька, зять і внучка. У мене пенсія 1200 гривень, у чоловіка – 1300. Донька не працює, сидить вдома з дитиною. Зять перебуває на заробітках у Португалії, хоче купити квартиру. Напевно, коли будуть про це знати, то нам не дадуть субсидію. Як це приховати?

– Ми з чоловіком все життя тяжко працювали, у всьому собі відмовляли, щоб побудувати будинок. Кожна цеглина скроплена нашим потом. Думали, що залишимо його внукам, – майже кричить пані в коричневій куртці. – Обоє з чоловіком зараз на пенсії. Як платити за такий великий будинок? У дітей свої сім’ї, вони не можуть нам допомогти. На радіо була передача про субсидії. Я запитала, що нам робити. Чиновник спокійно відповів: "Продайте свій двоповерховий будинок і купіть маленьку квартиру, щоб могли її оплачувати". Мій чоловік сказав: "Я краще спалю цей будинок, але продавати його не буду". Наші міністри і депутати мають по декілька квартир та будинків і в Україні, і за кордоном. Чомусь ніхто не вимагає в них продати майно, придбане за крадені гроші. Нам же радять продати наш будинок, який ми будували своїми руками майже 30 років. Плакати хочеться від безсилля.

– Через ці декларації вони хочуть все про нас дізнатися, – запевнив чоловік середнього віку. – Кажу це тому, що вісім років працював у податковій. У декларації треба вказати, яке у вас житло, хто там проживає, чи здаєте квартиру, скільки заробляєте, вклади в банку, надходження з-за кордону, великі останні покупки на понад 50 тисяч гривень. Вони отримають всі дані про вашу сім’ю, доходи, майно. І ще невідомо, чи вам призначать цю субсидію. Зате ви вже будете у них "на гачку".

– Так що, не треба заповнювати декларацію? – запитує літня жінка.

Це вже вам вирішувати, – каже колишній податківець. – Якщо сумніваєтеся, чи отримаєте субсидію, і не хочете відкривати всі таємниці свого майна та прибутків, то треба думати.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують